Kolotsi22-scaled.jpg

MEIE
TALU

OLEME MAHETALU

Kolotsi talu asub Lõuna-Eestis, Haanja looduspargi territooriumil. Kolisime Kolotsile elama 2009. aastal olles enne seda veetnud 9 aastat Barcelonas. Mahe talupidamine ei ole meie jaoks mitte reeglite täitmine vaid eluviis. Kasvatame suures osas ise endale toitu, saame küttepuud enda metsast, kanname taaskasutatud riideid ja teeme oma mööbli ise, mis peab vastu põlvkondi. Ka oma metsi ja rohumaid ei majanda me intensiivselt.  Esikohale oleme seadnud looduse liigirikkuse säilitamise.

Koos meiega elavad talus 30 lüpsikitse ja 2 karjavalvekoera. Meie kitsed käivad suurtel metsa ja võsaga karjamaadel.  Talu asub huntide püsielualal. Me ei arva, et kitsede kaitseks peaks hundid siit ära küttima, vaid peaksime saama koos elatud. Selleks oleme võtnud endale abiks 2 karjavalvekoera,  kes hoiavad hundid kitsede karjamaadest eemal. Kitsede karjatamine võsastel ja metsastel aladel on vajalik kitsede toidulaua rikastamiseks. Selle tulemusena on kitsepiim väga hea maitsega ja kõrge kvaliteediga ning ühtlasi saavad kitsed oma tervise ja immuunsüsteemi tugevdamiseks vajalikud ained. Meie eesmärk on pakkuda kitsedele võimalikult liigilähedast elu.

Viimase viie aasta jooksul oleme spetsialiseerunud tugevamaitseliste ja laagerdunud juustude valmistamisele. Kitsejuustude kõrval valmistame ka lehmapiima ning segupiimajuustusid, kombineerides kitse- ja lehmapiima häid omadusi. Juustusid turustatakse eksklusiivselt HoReCa sektorile, meie klientide hulgas on mitmed Eesti tipprestoranid.

PrevNext
IMG_0230-e1613849691897.jpg

TULE KÜLLA

Ootame teid tutvuma oma taluga.

koerad-scaled.jpg

EKSKURSIOON TALUS

Ekskursioon kestab 1-1,5 tundi. Tutvustame oma loomi ja räägime loomapidamise põhimõtetest ökoloogilist tasakaalu ja elurikkuse säilitamise võtmes.

MG_7089-scaled.jpg

MEIEREI

Meie väikene meierei ei mahuta küll külastajaid, kuid läbi klaasist seina näeb juustude valmistamise pesa. Peale ekskursiooni toimub juustude degusteerimine koos teega

Uma-Mekk-2019-1087.jpg

HIND

6 eurot inimese kohta. Hind sisaldab ekskursiooni, degustatsiooni ja käibemaksu Minimaalne grupi suurus 8 inimest.

ico_count_1-2.png

4

Tonni juustu aastas

ico_count_2-2.png

32

Kitse

ico_count_3-2.png

32

Hektarit maad

MEIE

MG_7026-scaled.jpg
Mart Leibur
Juustumeister
Foto-Andres-Teiss.jpg
Merle Leibur
Kitsekasvataja
20191016_163210-scaled.jpg
Nala ja Pedro
Karjavalvurid

Aaress

Kolotsi talu, Voki küla, Võru vald, Võrumaa 65257

Telefon

Mart Leibur 53004514 (juustud) Merle Leibur 53338895 (kitsed)

e-post

info@kolotsitalu.ee