Kolotsi22-scaled.jpg

MEIE
TALU

OLEME MAHETALU

Kolotsi talu asub Lõuna-Eestis, Haanja looduspargi territooriumil. Kolisime Kolotsile elama 2009. aastal olles enne seda veetnud 9 aastat Barcelonas. Mahe talupidamine ei ole meie jaoks mitte reeglite täitmine vaid eluviis. Kasvatame suures osas ise endale toitu, saame küttepuud enda metsast, kanname taaskasutatud riideid ja teeme oma mööbli ise, mis peab vastu põlvkondi. Ka oma metsi ja rohumaid ei majanda me intensiivselt.  Esikohale oleme seadnud looduse liigirikkuse säilitamise.

Koos meiega elavad talus 30 lüpsikitse ja 2 karjavalvekoera. Meie kitsed käivad suurtel metsa ja võsaga karjamaadel.  Talu asub huntide püsielualal. Me ei arva, et kitsede kaitseks peaks hundid siit ära küttima, vaid peaksime saama koos elatud. Selleks oleme võtnud endale abiks 2 karjavalvekoera,  kes hoiavad hundid kitsede karjamaadest eemal. Kitsede karjatamine võsastel ja metsastel aladel on vajalik kitsede toidulaua rikastamiseks. Selle tulemusena on kitsepiim väga hea maitsega ja kõrge kvaliteediga ning ühtlasi saavad kitsed oma tervise ja immuunsüsteemi tugevdamiseks vajalikud ained. Meie eesmärk on pakkuda kitsedele võimalikult liigilähedast elu.

Viimase viie aasta jooksul oleme spetsialiseerunud tugevamaitseliste ja laagerdunud juustude valmistamisele. Kitsejuustude kõrval valmistame ka lehmapiima ning segupiimajuustusid, kombineerides kitse- ja lehmapiima häid omadusi. Juustusid turustatakse eksklusiivselt HoReCa sektorile, meie klientide hulgas on mitmed Eesti tipprestoranid.

PrevNext
IMG_7144.jpg

TULE
MEILE KÜLLA

Meie juures saab tutvuda väiketalupidamise ja loodustsäästva eluviisiga. Tutvustame oma loomi ja juustutegemist. Hind 8.00 eurot inimese kohta. Grupi minimaalne suurus 10 inimest. Hind sisaldab talu tutvustust, juustude degusteerimist ja teed. Aega tuleks varuda 1-1,5 tundi

IMG_0230-e1613849691897.jpg

LOODUS KATUSEL

Haanja Looduspargis on palju erinevaid linnuliike.

koerad-scaled.jpg

KARI ON KIRJU

Elame huntide püsielualal. Kitsede turvalisust tagavad karjavalvekoerad.

MG_7089-scaled.jpg

MEIEREI

Oma väikses meiereis teeme umbes 4 tonni juustu aastas

Uma-Mekk-2019-1087.jpg

JUUSTUD LAAGERDUVAD

Meie juustud laagerduvad 2- 18 kuud

ico_count_1-2.png

4

Tonni juustu aastas

ico_count_2-2.png

32

Kitse

ico_count_3-2.png

32

Hektarit maad

MEIE

MG_7026-scaled.jpg
Mart Leibur
Juustumeister
Foto-Andres-Teiss.jpg
Merle Leibur
Kitsekasvataja
20191016_163210-scaled.jpg
Nala ja Pedro
Karjavalvurid

Aaress

Kolotsi talu, Voki küla, Võru vald, Võrumaa 65257

Telefon

Mart Leibur 53004514 (juustud) Merle Leibur 53338895 (kitsed)

e-post

info@kolotsitalu.ee